Ouderwets gezellige en spannende LiSB rapidcompetitie in Reijmerstok

Op donderdagavond 29 februari startte voor Voerendaal 3 (Maarten-Jan Oostermann, Bob Merx, Tom Vrouenraets en John Heuts) het nieuwe seizoen van de LiSB-rapidcompetitie. Helaas hebben zich dit seizoen heel weinig teams ingeschreven, waardoor competitieleider Paul Thissen zelfs besloten heeft om de competitie met een ronde in te korten. Ik vind dat zelf erg jammer, want naast het competitieve element (3 partijen op een avond tegen geduchte tegenstanders), is er ook een hoge mate van gezelligheid, want je komt altijd oude schaakbekenden tegen, die je alweer een tijdje niet gezien hebt. Zo ook deze avond in het gezellige onderkomen van DJZ in Reijmerstok, waar we speelden tegen De Juiste Zet 1 en 2, en DJC 2.

In de eerste ronde boekten wij een zwaarbevochten 3-1 overwinning op DJC 2 (Ron van Dinteren, Bart Koelman, Gerard Bischoff en René Chappin) waarbij op veel borden de beslissing pas viel in de allerlaatste minuten van de officiële speelduur.  In de volgende ronde, tegen DJZ 1 (Paul Bokern, Jean Spee, Frits Werts en Wen Zheng) verliep de strijd, afgezien van een bliksemoverwinning van Bob, volgens hetzelfde patroon als in de eerste ronde en boekten we ook nu een 3-1 overwinning. In de slotronde speelden we tegen DJZ 2 (Huub Senden, Roy Kluten, Mariëlle Meijs en Leon Curfs), en wat bleek? Dit team had het ook zeer goed gedaan in de vorige twee ronden en we stonden beiden met dezelfde score bovenaan in het tussenklassement. Ook in de laatste ronde moesten wij ‘vol aan de bak’ en wist Maarten-Jan, inmiddels tegen 23.30 uur, in het verre pionneneindspel tegen Huub Senden te winnen, waarmee we een benauwd 2-2 behaalden. Opmerkelijk was dat in deze wedstrijd alle zwartspelers hun partij wisten te winnen.

De eindstand kwam daarmee uit op: 1 en 2. Voerendaal 3 en DJZ 2 13 pnt.; 3. DJZ 1 6½ pnt. en 4. DJC 2 3½ punt.

meer artikels