ZL4 krijgt geen loon naar werken tegen Amerfoortse koploper

(door: Jozef Simenon)

Op zaterdag 11 maart 2023 moest ZL4 vroeg uit de veren om aangekondigde demonstraties uit de weg te gaan. Op advies van de competitieleider vertrokken we rond 09:30 uur vanuit Limburg richting Amersfoort. Tijdens de autorit ervaarden we geen oponthoud met als gevolg dat ongeveer anderhalf uur te vroeg arriveerden bij Denksportcentrum Amersfoort. Gelukkig was er een nabijgelegen horecagelegenheid voor koffie, thee en een lange babbel. Teamleider Theo had een tactische opstelling uit zijn hoed getoverd en toen de opstellingen werden uitgewisseld, bleek dat Amersfoort gemiddeld bijna 100 elopunten sterker voor de dag kwam dan ZL4. Vanaf 13:00 uur gingen we strijden met Ed in onze harten.


Eric Jan speelde op bord 7 met wit tegen Gerard van Otten (2038) een Engels systeem waar ik gedurende mijn preFM-periode veelvuldig een beroep op heb gedaan. In ieder geval wist hij probleemloos remise te maken.
Camiel en Bart mochten op bord 3 en 6 de degens kruisen met twee Amersfoortse dames. Deze minibattle of the sexes werd uiteindelijk 1-1. Camiel hield lang stand tegen Tea Lanchava (2248), maar het eindspel met een kwaliteit minder was niet te houden. Daarnaast hield Bart het hoofd koel in een stelling waar vrijwel alle witte stukken van Jeanine de Cloet (2018) zich dreigend waren aan het richten op de zwarte koning. Echter bleek de witte koning uiteindelijk kwetsbaarder.


Op bord 5 was onze jonge Marcel goed op weg om een vol punt uit de stelling te melken tegen Peter Reedijk (1989). Daarentegen moest onze oude Marcel op bord 4 alle zeilen bijzetten om de twee op hol geslagen witte paarden van Arie van der Burch (2187) in bedwang te houden.
Helaas was een kwaliteitsoffer niet de juiste manier om het minieme voordeel te verzilveren voor onze jonge Marcel. Tot overmaat van ramp capituleerde zijn stelling volledig en daarmee was het eerste cadeau voor Amersfoort een feit. Gelukkig bleek onze oude Marcel een goede paardentemmer, waardoor er opeens weer sprake was van een gelijke tussenstand.
Bij de kop en de staart waren de partijen ook lang in evenwicht. Theo speelde op bord 1 met wit tegen Henrik Porte (2126) en Ronny speelde op bord 8 met zwart tegen Joeri Piet (2024). In het eindspel kwam het ratingverschil tot uiting in het voordeel van koploper. Vooral Ronny gaf het tweede cadeau aan Amersfoort – jammer maar helaas!!!


Dit verloop zorgde ervoor dat de verslaggever opeens om des keizers baard speelde op bord 2 met zwart tegen Ardin Bosboom (2117). Tijdens deze partij werd er niet gerokeerd door beide spelers (9. Kf2 van wit en 17. … Kf8 van zwart). Wit had de touwtjes in handen tijdens de openingsfase en zwart tijdens de eindspelfase. Aangezien geen van beiden de genadeslag wist uit te delen, was remise een logisch gevolg rond 18:00 uur.


Na afloop van de wedstrijd was er het besef dat een gelijkspel en zelfs een nipte overwinning mogelijk was geweest. Dit werd spoedig gerelativeerd, waarna ZL4 weer huiswaarts keerde (net zoals de boeren en klimaatactivisten).

Amersfoort 1RatingZuid Limburg 4RatingRonde 7
Porte, H. (Henrik)2126Pluijmen, T. (Theo)17801 – 0
Bosboom, A.G. (Ardin)2117Simenon, J. (Jozef)2232½ – ½
Lanchava, T. (Tea)2248Peerlings, C.C.L. (Camiel)21931 – 0
Burch van der, A.J. (Arie)2187Frenken, M.J.P. (Marcel)21100 – 1
Reedijk, P.J. (Peter)1989Haren van, M.A.R. (Marcel)20101 – 0
Cloet de, J.L. (Jeanine)2018Zwet van der, B.W. (Bart)20080 – 1
Otten van, G.J. (Gerard)2038Morren, E.J. (Eric Jan)1813½ – ½
Piet, J.J.N. (Joeri)2024Willen, R.A.C. (Ronny)18081 – 0
Gemiddelde Rating:2093Gemiddelde Rating:19945-3

meer artikels