Zuid Limburg 1 verliest nipt belangrijk duel tegen Zukertort Amstelveen 1

Op 16 december stond het belangrijke duel tegen Zukertort Amstelveen op het programma. Dit was voor het eerst met liveborden in een thuiswedstrijd. Ondanks dat we 5 invallers hadden waren we op papier licht favoriet.

Het begon heel rustig. Camiel wist weinig uit zijn kleine plus te halen door een paar onnauwkeurige zetten. De tegenstander wist gelijk te maken waardoor er al snel remise wist te maken (0,5 – 0,5)

Hierna was het Ivo die ook remise maakte. De partij kon alle kanten op gaan. Ivo miste een zeer fraai idee met 21.Lh6! gevolgd door Lxg7 en Dxe5. Waarschijnlijk omdat hij de dag ervoor door 50 mensen werd toegezongen. Dit soort dingen zijn zeer slecht voor een schaker. Door deze dingen ben je zo afgeleid dat je zomaar de pincode van je telefoon kan vergeten. (1 – 1)

Hierna was het Lennert die de volgende die remise maakte. Het was een echte grootmeesterremise met een nauwkeurigheid vaan 99,7% en 99,8%. Volgens mij was alles nog theorie. (1,5 – 1,5)

De eerste nederlaag kwam op mijn naam te staan. In een gelijke stelling besloot ik om een pion te offeren voor actief spel. Met het idee was niets mis, maar ik had dames moeten ruilen met 26…Dc6! Nadat ik dit verzuimde kon mijn tegenstander actief worden, waarna ik snel verloor. (1,5 – 2,5)

Gelukkig wist Daniël vlak hierna te winnen. De partij ging lang gelijk op totdat zijn tegenstander een pion besloot te winnen met 24…Lxf3? Dit gaf Daniël goede aanvalskansen. De tegenstander maakte de stelling weer gelijk maar blunderde met 35…Te5 de hele partij weg (2,5 – 2,5).Daarna kwamen we wederom op achterstand toen Michael verloor van Arthur de Winter. Arthur speelde een zeer goede partij en wist met enkele fraaie combinaties het winnende voordeel te bekronen in een vol punt (2,5 – 3,5)

Christian wist de score weer gelijk te trekken na een lange strijd. De tegenstander stond lang iets beter, maar in het eindspel wist Christian het voordeel naar zich toe te trekken. Er waren een aantal momenten dat Christian gewonnen stond en dat de stelling remise was. De laatste zet van de tegenstander 62.Lg8?? was echter vreemd. Hier maakte Lb3 of La2 makkelijk remise (3,5 – 3,5)

Zoals het schema voorschrijft, kwamen we hierna wederom op achterstand. Rob had een partij waar hij lang een gelijke stelling had (al had de tegenstander licht overhand) Met 48.Td8? greep Rob mis. Tc1 zou hier remise moeten maken maar dit was lastig om te vinden. Hierna maakte de tegenstander het vakkundig af (3,5 – 4,5).Onze last minute invaller Patrick wist een zeer knappe partij te winnen. Patrick had al lang niet meer gespeeld maar hier was niets van te zien. Hij wist een goede partij af te leveren met een verdiende overwinning. De tegenstand had weinig in te brokkelen. Alleen met 26…Pf5 27.Pf4 De4! had zwart een gelijke stelling op het bord te toveren. Dit was lastig te zien De tegenstander miste dit waardoor Patrick verdiend won. (4,5 – 4,5)

Als laatste was het Jozef die zoals gewoonlijk een knotsgekke partij speelde. Hij kwam na de opening helemaal verloren te staan. Dit wist hij om te buigen tot een een goede stelling maar in tijdnood ging het mis. Na 40…Ka7 kwam hij helemaal verloren te staan. Desondans kreeg Jozef twee keer de kans om remise te maken met 71…Kxd4! en 74…Th5+. Dit vond Jozef niet waarna hij na 104 zetten verloor met dame tegen toren. (4,5 – 5,5)

Hiermee was het verlies een feit. De nederlaag zorgt ervoor dat we goed moeten oppassen om dit seizoen niet te degraderen. We staan nog boven de streep maar we zullen in het komend jaar nog een aantal punten moeten gaan halen. Op 3 februari is de eerste kans tegen HMC den Bosch.De foto’s bij dit verslag zijn van Cindy Harder en Tom Vrouenraets.

Zuid Limburg 1RatingZukertort Amstelveen 1RatingRonde 5
Lenaerts, L. (Lennert)2329Peelen, P. (Piet)2329½ – ½
Driessens, P. (Patrick)2251O’Donnell, C. (Conor)23081 – 0
Buscher, M. (Michael)2313Winter de, A. (Arthur)24200 – 1
Hausrath, D. (Daniel)2453Gisbergen van, S. (Stan)22851 – 0
Braun, C. (Christian)2412Los, S. (Sander)22931 – 0
Wantola, I.J.P. (Ivo)2359Strating, S. (Sybolt)2306½ – ½
Miesen, F. (Fabian)2186Spriesterbach, K. (Kai)22650 – 1
Peerlings, C.C.L. (Camiel)2167Krudde, F. (Fitzgerald)2262½ – ½
Simenon, J. (Jozef)2240Eijk van der, M. (Martijn)21960 – 1
Caessens, R.P.J. (Rob)2258Schilstra, L. (Laurens)21190 – 1
Gemiddelde Rating:2297Gemiddelde Rating:22784½-5½

meer artikels