Leer schaken/Learn chess – Van thuisschaker tot clubschaker

Vanaf september tot en met december zal Schaakvereniging Voerendaal extra lessen verzorgen voor senioren die graag wat meer kennis van het schaken willen opdoen. De lessen zijn op dinsdagavond van 19:30 tot 21:30 in De Borenburg en bevatten in principe de stof die tot stap 2 van de stappenmethode behoort. Doel van deze lessen is om meer senioren bij de club te krijgen.

Voor de lessen wordt een kleine bijdrage betaald: 5 euro per les plus 10 euro voor ondersteunend materiaal. De lessen zullen verzorgd worden door Henk Gommer. De maximale groepsgrootte is gesteld op 10 maar een paar deelnemers meer of minder is ook geen probleem. De stof zal met name digitaal worden besproken zodat het mogelijk moet zijn om ook in grotere groepen de stof te bespreken. Als extraatje mogen de deelnemers tot en met december gratis deelnemen aan de clubavond voor senioren op de donderdag vanaf 20:00 uur.

Van de aankondiging is een flyer gemaakt die regelmatig op de donderdag te verkrijgen is op de clubavond. De hoop is dat de huidige leden actief willen meewerken om deze flyers te verspreiden op plaatsen waar potentiële schakers bereikt kunnen worden zoals supermarkten, gemeente- en gemeenschapshuizen en bibliotheken.

Aanmelden voor deze lessen kan via het emailadres: leer.schaken@gmail.com. Voor degenen die graag willen leren schaken maar dit nog helemaal niet kunnen zijn er een tweetal filmpjes beschikbaar om de basistheorie onder de knie te krijgen. Van de deelnemers wordt wel verwacht dat zij dit vooraf zelfstandig tot zich nemen.