LiSB rapid: V1 en V2 zegevieren in Maasticht

Dit seizoen is weer de LiSB-rapidcompetitie van start kunnen gaan. Helaas is het aantal inschrijvingen van de teams heel bescheiden (in totaal 15 teams), maar is Voerendaal met 5 teams goed vertegenwoordigd. Op 31 januari 2023 speelden maar liefst 4 Voerendaalse teams in Maastricht voor de 1e ronde van de LiSB-rapidcompetitie, verdeeld over twee poules.

In poule A1 speelden V1 (Christian Braun, Sander Bachaus, Luc Zimmermann en Ed Vos) en V3 (Paul Stuemer, Marcel Winkels, Bob Merx en Ger Schaffhausen) tegen Maastricht 1 (Michal Bodicky, Maxim Hollands, Guus de Boer en Rezar Dominguez) en DJC 1 (Luc Cornet, Bart Koelman, René Chappin en Ron van Dinteren). In de eerste ronde namen de Voerendaalse teams het tegen elkaar op en boekte V1 een 3-1 overwinning. In de 2e ronde won V1 met 2½-1½ van Maastricht 1 en V3 won met dezelfde cijfers van DJC1. In de slotronde won V1 met 3½-½ tegen DJC1 en V3 met 2½-1½ van Maastricht 1. Na afloop van de 3 ronden was de eindstand in deze poule: 1. Voerendaal 1 15 pnt, 2. Voerendaal 3 10 pnt, 3. Maastricht 1 8 pnt,  4. DJC 1 3 pnt.

In poule A2 speelden de andere teams van Voerendaal: V2 (Camiel Peerlings, Henk Temmink, Ruud Lemmers, Hans Dam) en V4 (Guus van den Akker, Tom Vrouenraets, Roger Hünen en John Heuts) en zij namen het op tegen Maastricht 2 (Erwin Kamrij, Frans Neus, Ronald Nelissen, Kevin Sentjens) en DJZ 1 (Wouter Smeets, Paul Bokern, Tom Koolen, Jules Daemen). Ook hier moesten de Voerendaalse teams in de eerste ronde tegen elkaar, en won V2 gedecideerd met 4-0 van V4. De volgende ronde behaalden beide Voerendaalse teams een 3-1 winst (V2 tegen Maastricht 1 en V4 tegen DJZ 1). In de laatste ronde boekten beide Voerendaalse teams de maximale uitslag 4-0 (V2 tegen DJZ1 en V4 tegen Maastricht 2). De eindstand is deze poule was aan het eind van de avond: 1. Voerendaal 2 17 pnt, 2. Voerendaal 4 11 pnt, 3. DJZ 1 6½ en 4. Maastricht 2 1½ pnt.

Met dank aan Rick Wagemakers voor wederom het beschikbaarstellen van de vele foto’s die hij deze avond gemaakt heeft.

meer artikels