V4 wint verrassend van DJZ-2

Zondag 16 april moest Voerendaal 4 aantreden tegen DJZ2 uit Noorbeek / Reijmerstok. Het zou een moeilijke pot worden want de gemiddelde rating van de DJZ-ters was zo’n 100 punten hoger. Doch met de frisse inbreng van Janot Hirsch (z’n debuut in de LISB) bleek er een gouden greep te zijn gedaan. Janot verving Tei Holka en deed dat met verve.

Aanvankelijk zag het er niet zo goed uit: als snel stond Bert Klunder een stuk achter. Bert probeerde nog wat met doorgebroken pionnen te forceren, maar daar wist de tegenstander wel raad mee. Dat was 1-0 voor DJZ.

Ook Gerard Vankan had het moeilijk, stelselmatig werd hij steeds verder in de verdrukking geduwd. Dat was dus al 2-0.

Janot had ondertussen een toren tegen een dame geruild. Dus dat leek dan gelukkig wel de goede kant op te gaan. Ook Frits deed het niet slecht. Na een beroerde zet van zijn tegenstander ging die alleen nog maar nog slechtere zetten doen en zo werd de stand 2-1.

Bij John Gerrichhauzen ging het gelijk op en John stond er na 2 uur spelen goed voor. Tenminste dat vonden wij, John zelf dacht daar anders over en toen de tegenstander remise aanbod accepteerde hij dat maar al te graag. Stand dus 2,5-1,5.

Henk speelde wel aardig maar zag na verloop van tijd toch een pionnetje of 2 verloren gaan. Met echter een Houdini-achtige act wist hij remise te forceren tenzij de tegenstander een kwaliteit zou offeren. Zijn tegenstander vroeg nog aan de teamleider of hij toch nog door moest spelen voor de winst en dat gebeurde. Met echter een briljante paardezet van Henk kwam hij er toen achter dat hij niet alleen zijn toren inleverde tegen een paard maar ook nog eens zijn dame kwijtraakte. En zo stond het tegen half vier 2,5-2,5.

Janot was ondertussen nog bezig zijn tegenstander vakkundig om zeep te helpen. Onder het genot van een tripel hebben we dat verloop samen aanschouwd en werd de eindstand bepaald op 2,5-3,5 voor Voerendaal 4. We hebben slechtere zondagen gekend.

De Juiste-Z 2RatingVoerendaal 4RatingRonde 6
Curfs, L. (Leon)1652Verheijen, G.C.G. (Frits)16090 – 1
Zink, R.L.A. (Rob)1683Kan van, G.H.G.M. (Gerard)15321 – 0
Lemmens, P.J.M. (Paul)1568Gommer, H. (Henk)14320 – 1
Zheng, W.H. (Wen Hua)1486Klunder, L. (Bert)15641 – 0
Broers, J. (Jos)1405Gerrichhauzen, J.T.G. (John)1028½ – ½
Bellefroid, Y.A.I. (Yvonne)1321Hirsch, J.J.M. (Janot)00 – 1
Gemiddelde Rating:1519Gemiddelde Rating:14332½-3½

meer artikels