Willem Muntjewerff: een vervolg in de nieuwsbrief van het Max Euwe Centrum

Medio mei 2023 is op de website van SV Voerendaal het interessante artikel van Fred Tammen geplaatst over Willem Muntjewerff. Fred heeft ontzettend veel uitgezocht over deze figuur uit de begintijd van de Nederlandse schaakhistorie en heeft hierbij dankbaar gebruik gemaakt van de bevindingen van Bert Corneth (SV Schaesberg). Alle informatie die over Willem Muntjewerff is verzameld, is gebundeld in een 30 pagina’s groot pdf-document dat bij het artikel van Fred op onze website te vinden is: Over Willem Muntjewerff (1864-1913), een in vergetelheid geraakte schaakorganisator – SV Voerendaal.


Fred is zich steeds bewust geweest van het belang van zijn omvangrijke research en heeft o.a. contact gezocht met Minze bij de Weg, redactielid van de nieuwsbrief van het Max Euwe Centrum in Amsterdam. Fred was dan ook blij verrast toen hij eind augustus een e-mail van Minze ontving. Minze kondigde aan dat in de volgende nieuwsbrief van het MEC ook een artikel over Willem Muntjewerff gepubliceerd zou worden. Het artikel van Fred Tammen heeft hierbij als basis gediend. Minze bij de Weg heeft het document van Fred bewerkt tot een 5 pagina’s tellend artikel, dat 22 september jl. op de website van het Max Euwe Centrum gepubliceerd is. Aan het einde van het artikel, met de titel ‘Een onverdroten ijver, een heilig vuur’, wordt verwezen naar het voorwerk door Fred Tammen en Bert Corneth. Voor al diegenen die geïnteresseerd zijn: het artikel in de laatste MEC-nieuwsbrief is via de volgende link te bekijken: https://maxeuwe.nl/wp-content/uploads/2023/09/MEC_Mag_104-.pdf

meer artikels