Zuid Limburg 2 kampioen ! Concurrent Maastricht met 6.5-1.5 verslagen

De uitgestelde 6e ronde wedstrijd tegen Maastricht stond op het programma. Een 4-4 voldeed om kampioen te worden.

De wedstrijd begon goed, want Borna won op bord 2 een mooie partij. De druk op de c-lijn werd zwart teveel, maar uiteindelijk werd juist de zwakke e-pion hem fataal. 1-0. Direct daarna won teamleider Luc Zimmermann ook zijn partij. Hij won al snel een pion en de rest duurde nog wel even, maar het punt werd vakkundig binnen gehengeld. 2-0. Toch was de wedstrijd nog lang niet gespeeld. Camiel, die in kon vallen omdat ZL4 de volgende week speelde en hij daar niet aan kon deelnemen, kwam niet goed uit de opening en verloor. 2-1 Ook Patrick leek niet goed te staan. Paul Struemer speelde met zwart de partij van de dag. Al offerend op de damevleugel kon hij een dodelijke aanval opzetten op de koningsvleugel en alvorens wit mat gezet ging worden, gaf hij op. 3-1

Henk haalde het kampioenschap binnen door van Maarten te winnen. Henk stond de gehele partij goed en wist het uiteindelijk netjes af te ronden middels een fraaie aanval door het midden. 4-1 . Rob leek steeds iets beter te staan, maar het verzilveren was niet eenvoudig. Toen Hans ten onrechte dameruil aanbood was het snel gedaan. De “sterke” zwarte loper was geen partij voor het oppermachtige witte paard. 5-1. Patrick had zich terug in de wedstrijd geknokt en kon dat verzilveren middels een zwaarbevochten remise. 5.5-1.5. Het was uiteindelijk Stefan Spronkmans die een cadeautje kreeg. In eerste instantie ging Stefan er niet op in, maar een tweede kans liet hij zich ontlopen. 6.5-1.5

meer artikels